fbpx

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-27%

Olimp Taurine 120 tabliet

Taurine je aminokyselina podieľajúca sa prednostne na silových výkonoch. Taurín je veľmi dôležitou látkou v tele, kontrolujúcou hydratáciu v svalovom vlákne. Pomáha vypĺňať bunky glukózou, tým zvyšuje schopnosť mobilizácie energie. Je aj silným antioxidantom, ktorý ochraňuje pracujúce svaly počas veľkej záťaže.

10.9014.90

Nie je na sklade

Olimp Taurine 1500 Mega Caps, 120 kps

Taurine je aminokyselina podieľajúca sa prednostne na silových výkonoch. Taurín je veľmi dôležitou látkou v tele, kontrolujúcou hydratáciu v svalovom vlákne. Pomáha vypĺňať bunky glukózou, tým zvyšuje schopnosť mobilizácie energie. Je aj silným antioxidantom, ktorý ochraňuje pracujúce svaly počas veľkej záťaže.

Taurín pomáha regulovať hydratáciu a pevnosť buniek, má protizápalové a silné antioxidačné vlastnosti. Vedci, okrem iného, zistili, že taurín je jedna z najpočetnejšie sa vyskytujúcich aminokyselín v strave u najdlhšie žijúcich ľudí na svete.

VÝHODY PRODUKTU

3000 mg taurínu na dávku! Každá kapsula obsahuje 1500 mg L-Taurínu.

S taurínom zvládneš viac námahy, ťažší tréning, menej oddychu, viac intenzity a budeš silnejší.

Informácie z medicínskych časopisov

Jedna z našich tajných pomôcok zvyšovania výkonu pri cvičení s ťažkými váhami: TAURÍN!
Je prvou najviac voľne sa vyskytujúcou aminokyselinou pred kys. glutámovou (glutamín) – nové vedecké zistenie!
Taurín kontroluje hydratáciu buniek, znižuje poškodenia svalu počas cvičenia pomáha pri syntéze proteínov a využíva sa pri prenose nervovosvalových vzruchov – aktívnejší prenos vzruchov a zapojenie viac svalových vlákien do činnosti znamená vyšší výkon. Ďalším pozitívom je, že zvyšuje štrukturálnu kontraktilnú funkciu svalov – čo znamená pre silových športovcov dvíhanie väčších záťaží! Nakoľko sa o tauríne a jeho využití vie málo, testovali sme rôzne dávkovania. Pre 100kg silovo trénujúceho postačuje pre citeľné zlepšenie výkonnosti a regenerácie 8 g na deň, 4 g pred aktivitou – najlepšie s predtréningovou pumpou a 4 g po aktivite, najlepšie s hydratačným drinkom s BCAA a potom gainer. V netréningový deň stačí polovičná dávka – 4 g ráno. (Odporúčaná dávka necvičiacich vedcov na deň je 4 g a platí pre bežnú populáciu, ktorá nedrie v gyme :)) Je vhodný aj pre deti? Áno je a v menšej miere potrebný. Je dokonca súčasťou pokračovacích mliek pre batoľatá. Po 4 týždňoch zvýšeného príjmu taurínu odporúčame aspoň 2 týždne pauzu.

ÚČINKY

Dlhovekosť Japoncov – ich životnosť patrí medzi najvyššie na svete. Ostrovy prefektúry Okinawa sú slávne “Ostrovy dlhovekosti” majú pravdepodobne najvyššie percento ľudí na svete s viac ako 100 rokmi. Nepochybne existuje veľa faktorov, ktoré zohrávajú úlohu v dĺžke života na najdlhšie žijúcu populáciu, ale výsledky ukazujú, že všetci majú jedno spoločné: vysoký potravinový príjem aminokyseliny nazývanej taurín. Spojenie medzi taurínom a dlhým životom je tak silné, že vedci pomenovali taurín “Nutričný faktor dlhovekosti Japoncov“.

Taurín podporuje kardiovaskulárne zdravie, inzulínovú citlivosť, rovnováhu elektrolytov, sluchové funkcie a imunitnú moduláciu. Vo výskume na zvieratách, taurín chránil proti zlyhaniu srdca, bolo odsledované zníženie úmrtnosti takmer o 80 % .

DÁVKOVANIE

Vezmi 1-2 kapsule 1 až 2 x denne v závislosti od intenzity a energetického výdaja, zapit veľkým množstvom vody.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Olimp Taurine Mega Caps
Na 1 kapsulu Na dávku (2 Kps)
L-Taurín 1500 mg 3000 mg

ZLOŽENIE

88,7% taurín,  mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúca látka – horečnaté soli mastných kyselín; kapsula (želatína, farbivo: E171- oxid titaničitý)

UPOZORNENIE

Doplnok výživy s nervovosvalovým účinkom. Neprekračuj odporúčanú dennú dávku. Nevhodný pre deti do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladuj na suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, dobre uzavreté. Tento produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Uchovávaj mimo dosahu detí. Pri užívaní prípravku dbaj na dostatočný denný príjem tekutín. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Olimp Taurine 120 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top