fbpx

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-24%

LifeLike Mandle Lúpané 250 g

Jedna hrsť mandlí vážiaci necelých 30 gramov (čo je odporúčaná denná dávka mandlí, ktorú by sme mali zjesť), obsahuje až 20 rôznych flavonoidov, teda látok, ktoré pomáhajú pred rozvojom ochorení srdca a ciev.

3.704.90

Dostupnosť 2 na sklade

Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 14:00 hod

Jedna hrsť mandlí vážiaci necelých 30 gramov (čo je odporúčaná denná dávka mandlí, ktorú by sme mali zjesť), obsahuje až 20 rôznych flavonoidov, teda látok, ktoré pomáhajú pred rozvojom ochorení srdca a ciev. Uvádza sa dokonca, že tieto flavonoidy, ak sú v potrave zastúpené v dostatočnom množstve, môžu znížiť výskyt kardiovaskulárnych chorôb až o 22%.

Rovnaké množstvo mandlí obsahuje tiež 9 gramov mononenasýtených tukov a 3,5 gramu tukov polynenasýtených, o ktorých je známe, že tiež prispievajú k ochrane pred rozvojom ochorení srdca a ciev a všeobecne pred rozvojom aterosklerózy (kôrnatenie tepien). V jednej hŕstke mandlí nájdeme tiež 3,5 gramu vlákniny. Je pritom známe, že ak máme dostatočný príjem vlákniny, naše riziko vzniku chorôb srdca a ciev je o 40% nižšia v porovnaní s ľuďmi, ktorí vlákniny majú málo.

Tridsať gramov mandlí obsahuje tiež 75 mg vápnika, 200 mg draslíka a 76 mg horčíka. Príjem týchto látok je pritom spojený s nižším krvným tlakom a mandle tak vlastne pomáhajú znižovať vyšší krvný tlak a bráni rozvoju arteriálnej hypertenzie.

V neposlednom rade potom mandle obsahujú rastlinné steroly (tzv. Fytosteroly), ktoré bránia vstrebávaniu cholesterolu zo zažívacieho ústrojenstva. Dostatočný príjem týchto fytosterolov v strave dokáže znížiť krvný cholesterol až o 10%.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “LifeLike Mandle Lúpané 250 g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top