fbpx

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-35%

Fitness Authority Xtreme BCAA 5000 400 g

Xtreme BCAA 5000 je antikatabolický přípravek dodávající organismu větvené aminokyseliny BCAA: L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin. Přípravek obsahuje volné formy těchto aminokyselin, které jsou tak podávány v dokonale vstřebatelné formě.

12.9019.99

Vymazať
Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 14:00 hod

Fitness Authority Xtreme BCAA 5000 400 g

Xtreme BCAA 5000 obsahuje aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA) vo vzájomnom pomere (2:1:1).
Špičková kvalita aminokyselín s rozvetveným reťazcom v optimálnej dávke – 5 gramov.
V každej porcii dostanete až 2500 mg leucínu!

Výhody:

  • Pomáha stimulovať anabolizmus
  • Urýchľuje regeneráciu buniek
  • Zabezpečuje riadne zotavenie po cvičení

Leucín, izoleucín a valín sú tri aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, ktoré musí človek prijímať zvonka, spolu s potravou. Okrem leucínu, izoleucínu a valínu tiež fenylalanín, metionín, tryptofán, treonín a lyzín, ale prvé tri (leucín, izoleucín a valín) predstavujú až 40% z dennej potreby esenciálnych aminokyselín. Odporúča sa príjem 40 mg leucín / kg telesnej hmotnosti na deň a valín a izoleucín a pohybuje sa v rozmedzí od 10 do 30 mg / kg telesnej hmotnosti za deň. Na splnenie potrieb FA Engineered Nutrition vytvorila novú podobu výrobku na základe aminokyselín BCAA – produkt Xtreme BCAA 5000.
Xtreme BCAA 5000 je nový vzorec aminokyseliny vo forme prášku určeného na prípravu nápoja, ktorý v každej porcii obsahuje 5 gramov BCAA najvyššej kvality nevyhnutných pre telo. A to samozrejme v ideálnom pomere medzi 2:1:1. Leucín, izoleucín a valín sú nevyhnutné pre fungovanie svalov počas tréningu, majú vplyv na stimuláciu anabolických procesov, inhibíciu katabolizmu a čo je najdôležitejšie, slúžia ako zdroj energie pre pracujúce svaly.
Pre vykonanie základnej činnosti života, ale aj na intenzívne cvičenie telo využíva molekuly ATP ako zdroj energie vyrobenej v oxidácii glukózy. S klesajúcim množstvom glykogénu uloženého vo forme glukózy v pracujúcich svaloch tiež znižuje množstvo ATP – vysoko energetických častíc, ktoré tvoria “energetické palivo”. Po spustení zásob glykogénu vo svalových úrovniach ATP sa telo snaží udržať cez degradáciu BCAA a rozdeleniu mastných kyselín. Výsledkom je rozpad svalového tkaniva a voľných aminokyselín, ktoré môžu byť použité v oxidačných procesoch ako zdroj energie pre telo.
BCAA tvoria asi 35% svalovej hmoty a hlavne poskytujú telu energiu pri dlhodobom a intenzívnom cvičení. Dlhšie a intenzívnejšie cvičenie znamená zvýšenie hladiny leucínu, izoleucínu a valínu. Leucín možno oxidovať vo svaloch na energiu alebo previesť na glutamín a alanín a tieto potom môžu byť prevedené na glukózu, ktorá bude zdrojom energie v krvnom riečisku. V nasledujúcich dvoch: izoleucín a leucín môže byť prevedená pomocou dehydrogenáza oxo-keto kyseliny, ktoré sú ďalej používané ako reaktanty Krebsovho cyklu (jeden z krokov v procese bunkového dýchania), ktoré vedú k produkcii ATP, “energie častíc”. Činnosť BCAA nie je obmedzená na inhibíciu katabolizmu. Významným faktorom je aj stimulácia anabolických procesov – syntéza bielkovín. Vysoká úroveň leucínu stimuluje sekréciu inzulínu, hormónu so silným anabolickým účinkom vedúce k zvýšeniu asimilácie aminokyselín, vrátane BCAA (zvýšená syntéza bielkovín) a inhibícia katabolických procesov v svalovom tkanive. Vďaka BCAA sa znižuje úroveň akumulácie kyseliny mliečnej a s tým je spojená účinnejšia potréningová regenerácia. Okrem toho, BCAA znižuje hromadenie tryptofánu v mozgovom tkanive, čo následne zvýši hladinu serotonínu.

Zloženie jednej odmerky (5g)
nutričná hodnota 5g
Energetická hodnota 85kJ / 20kcal
bielkoviny 5g
sacharidy 0 g
tuky 0 g
L-Leucín 2500 mg
L-Izoleucín 1250 mg
L-Valín 1250 mg

zloženie L-leucín, L-izoleucín, L-valín

Upozornenie: Uchovajte mimo dosahu detí v suchu a chlade. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Pred začatím akéhokoľvek diétne-tréningového programu so poraďte s lekárom. Liek by nemali používať chorí ľudia ani tehotné alebo dojčiace ženy.

Príchuť

Grep, Jahoda, Malina, Pomaranč

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Fitness Authority Xtreme BCAA 5000 400 g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top