fbpx

Garantujeme doručenie do 24 hodín pri objednávkach do 12:00!

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-20%

Fitness Authority Flex Core 120 kapsúl

Skvelá ochrana kĺbov a chrupaviek zaťažovaných počas intenzívneho tréningu. Intenzívna fyzická námaha môže viesť k preťaženiu a teda aj k zraneniu. Flex Core je vo forme gélových kapsúl, čo zaručuje ľahké prehĺtanie a maximálnu biologickú dostupnosť.

15.9019.99

Dostupnosť 1 na sklade

Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 12:00 hod

Flex Core – Fitness Authority

Skvelá ochrana kĺbov a chrupaviek zaťažovaných počas intenzívneho tréningu.

Intenzívna fyzická námaha môže viesť k preťaženiu a teda aj k zraneniu. Flex Core je vo forme gélových kapsúl, čo zaručuje ľahké prehĺtanie a maximálnu biologickú dostupnosť.

Vitamín C – zúčastňuje sa syntézy kolagénu a chrupaviek. Kolagén je bielkovina, ktorá je zlúčenina prvkov, ako sú väzy, šľachy a kĺbové puzdrá. Sú pružnejšie a tým sa znižuje riziko úrazu.

Vitamín E – okrem toho, že vitamín E je antioxidant a znižuje zápaly v tele, tiež zlepšuje vzhľad pokožky.

Selén – vyššie dávky majú protizápalové účinky a tiež podporuje účinky vitamínu E.

Glucosamine hydrochloride – je potrebný pri syntéze proteoglykánov a glukosaminoglykánov v tele.

Glukosamín je vyrobený z glukózy a glutamínu a je látkou prirodzene sa produkujúcou v ľudskom tele. Pri nadmernej fyzickej záťaži jeho množstvo nie je dostatočné na regeneráciu pohybového aparátu a musí byť do tela dodávaný externou formou. Dopĺňanie glukosamínu je dôležité v prevencii a tiež pri úľave od bolesti kĺbov po úrazoch. FlexCore obsahuje glukosamín HCl, ktorý je účinnejší než glukosamín sulfát. Približne 85% glukosamínu HCl je čistý glukosamín s veľmi dobrou biologickou dostupnosťou. Glukosamín je súčasťou synoviálnej tekutiny tá má význam na „mazanie“ vo vnútri kĺbu.

Ľanový olej – je veľmi efektívny prostriedok v boji proti akémukoľvek zápalovému stavu. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú protizápalové účinky. FlexCore obsahuje 55% ľanového oleja, čo je dosť EFA pre podporu správneho fungovania kĺbov. Ľanový olej tiež obsahuje kyselinu linolovú, ktorá patrí do skupiny omega-6. Obidve kyseliny modulujú syntézu prostaglandinov. Prostaglandiny sú látky podobné hormónom a regulujú bunkovú aktivitu, zápalové reakcie, citlivosť na inzulín, imunitný systém, anabolické/katabolické a mnohé iné procesy. Ľanový olej by mal byť súčasťou výživy každého športovca.

Zázvor – zázvor je známy pre svoje zahrievacie vlastnosti a tiež pozitívne účinky na trávenie človeka. Spomaľuje biochemické procesy spojené s nástupom zápalu.

Kurkuma – podobne ako zázvor má protizápalový účinok a inhibuje uvoľňovanie histamínu na zníženie opuchu.

Chondroitine sulfate – zlúčenina dôležitá pre udržanie integrity spojivového tkaniva, zabezpečuje správne fungovanie pohybového aparátu. Má veľmi dobrú biologickú dostupnosť, analgetické vlastnosti, zlepšuje regeneráciu spojivového tkaniva a zvyšuje pohyblivosť kĺbov, čo je dôležité najmä v období rekonvalescencie po zranení.

Boswellia serrata extrakt – klinické testy preukázali pozitívny účinok na kĺby. Obsah bosvellovej kyseliny prináša protizápalový účinok porovnateľný s liekmi.

Quercetin – inhibuje uvoľňovanie histamínu, znižuje opuch a príznaky alergie. Okrem toho zvyšujú prietok krvi do kapilár. Chráni odbúravanie kyseliny hyalurónovej, ktorá je tiež zložkou FlexCore.

Bromelain – enzým ananásovej šťavy. Znižuje opuchy a pôsobí protizápalovo, čo robí z FlexCore skvelý produkt!

Kyselina hyalurónová – je polysacharid, ktorý spája kolagén a elastín. Doplnenie kyseliny hyalurónovej udržuje správnu molekulovú hmotnosť v synoviálnej tekutine, tlmí zápaly v oblasti spojenia. Má analgetický účinok, zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu a zvyšuje vstrebávanie výživných látok. U žien zlepšuje stav a správnu hydratáciu pokožky.

Flex Core

Odporúčané dávkovanie:

Užívajte 1 kapsulu štyrikrát denne s jedlom, alebo po jedle. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.

Tabuľka nutričných hodnôt:

Veľkosť porcie: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 112
Nutričné hodnoty 1 kapsula (% RDA) 4 kapsule (% RDA)
Vitamín C 25 mg (31) 100 mg (125)
Vitamín E 17 mg (142) 68 mg (567)
Zinok 2,5 mg (25) 10 mg (100)
Mangán 0,3 mg (15) 1,2 mg (60)
Selén 25 mg (45) 100 mg (181)
Glucosamine hydrochloride 375 mg (311 mg) 1500 mg (1244 mg)
Ľanový olej (55% ALA) 250 mg 1000 mg
Ginger root extract 118,75 mg 475 mg
Curcuma longa 13,75 mg 55 mg
Chondroitín sulfát 26 mg 104 mg
Boswellia serrata extract 25 mg 100 mg
Quercetin 25 mg 100 mg
Bromelain 12,5 mg 50 mg
Kyselina hyalurónová 0,25 mg 1 mg
% DDD – percento odporúčanej dennej dávky

Zloženie:

Slnečnicový olej, želatínová kapsula [želatína, glycerín, farbivo (karamel), čistená voda], glukosamín hydrochlorid, ľanový olej, zázvor, uhličitan vápenatý, kurkuma extrakt, včelí vosk, emulgátor (sójový lecitín), chondroitín sulfát, kyselina L-askorbová, Boswellia serrata extrakt, quercetin, D-alfa-tokoferol acetát, bromelain, oxid zinočnatý, síran manganatý, seleničitan sodný, kyselina hyalurónová.

Upozornenie:

Nepoužívajte, ak ste alergický na niektorú zo zložiek produktu. Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte. Skladujte na suchom a chladnom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.

Hmotnosť 0.1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Fitness Authority Flex Core 120 kapsúl”
Scroll to Top