fbpx

Garantujeme doručenie do 24 hodín pri objednávkach do 12:00!

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-22%

Czech Virus Pure L-Citrulline 350 g

Prírodne fermentovaný L-Citrulin. Aminokyselina, ktorá sa využíva na tvorbe NO2. Citrulín v tomto produkte je prírodne fermentovaný a neobsahuje žiadne syntetické formy. L-Citrulín je jedna z troch aminokyselín, ktoré sa zúčastňujú močovinového cyklu spoločne s L-Arginínom a L-ornitín. Užívanie L-citrulínu zvyšuje úroveň hladiny ornitínu a arginínu a zlepšuje proces recyklácie amoniaku a metabolizmus oxidu dusnatého.

17.9022.99

Dostupnosť 1 na sklade

Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 12:00 hod

CZECH VIRUS PURE L-CITRULLINE 350 G

Produkt Pure L-Citrulline ponúka 100% čistý L-Citrulín, aminokyselinu, ktorá sa medzi športovcami využíva hlavne pre tvorbu NO2. Náš produkt obsahuje Citrulín, ktorý je prírodne fermentovaný a neobsahuje žiadne syntetické formy. Citrulín v tele vzniká pri procese zvanom močovinový cyklus, čo je jeden zo základných spôsobov, akými človek odstraňuje z tela dusík. Celý tento cyklus začína reakciou amoniaku s oxidom uhličitým, z čoho vzniká karbamoylfosfát a ADP a anorganický fosfát. Práve karbamoylfosfát vstupuje do reakcie s ornitínom a tak sa syntetizuje citrulín.

 • Potreba oxidu dusnatého. L-Citrulín je jedna z troch aminokyselín, ktoré sa zúčastňujú močovinového cyklu spoločne s L-Arginínom a L-ornitín. Užívanie L-Citrulínu zvyšuje úroveň hladiny ornitínu a arginínu a zlepšuje proces recyklácie amoniaku a metabolizmus oxidu dusnatého. V dôsledku toho sa používa v oblastiach, kde je relevantný oxid dusnatý a to pri erektilnej dysfunkcii spôsobenej vysokým krvným tlakom, pri atletickom výkone a pre kardiovaskulárne zdravie. Existuje len veľmi málo potravín, ktoré majú významné množstvo citrulínu.
 • Vplyv na únavu a vytrvalosť. Výskum naznačuje, že má L-Citrulin za následok zníženú únavu a lepšiu vytrvalosť pri aeróbnom aj anaeróbnym cvičenia. Zatiaľ nie je dostatok dôkazov na podporu tvrdenia, že suplementácia L-citrulínu zlepšuje výkon počas cvičenia. Je potrebný ďalší výskum pre erektilnej dysfunkcii a krvný tlak, ale malé množstvo výskumu podporuje priaznivý účinok. Citrulín sa tiež veľmi významne podieľa na zníženie hladiny amoniaku v tele, čo je dôležité hlavne pre sporotvci s vyšším obsahom bielkovín v strave.
 • citrulín vs Arginín. Výskumy naznačujú, že je užívanie citrulínu lepšou voľbou, než samotného arginínu. Použitie citrulínu vedie k vyššej a konzistentnejší hladine arginínu v tele ako pri užívaní arginínu samotného. Citrulín je podľa potreby veľmi ľahko premenený na arginín a je tiež lepšie absorbovaný, než arginín. Týmto spôsobom je citrulín lepší zdroj arginínu pre telo bez vedľajších účinkov, ktoré arginín bez pochýb má. Citrulín nemá preukázané žiadne vedľajšie účinky a na rozdiel od L-arginínu nemajú vysoké dávky za následok gastrointestinálne rozrušenie.
 • citrulín vs citrulín-malát. Citrulín malát je citrulín naviazaný na kyselinu jablčnú a rôzni sa v pomere – napríklad Beast Virus obsahuje Citrulin Malát v pomere 2:1, teda 2/3 sú citrulín a 1/3 kyselina jablčná. Táto forma má všeobecne lepšie využitie pre vytrvalostné športy. Tento produkt, Pure L-Citrulline, obsahuje prírodne fermentovaný, farmaceuticky čistý 100% L-Citrulín, ktorý je vhodný hlavne pre zvýšenie NO2. Zvýšenie hladiny oxidu dusnatého je hlavný dôvod, prečo väčšina ľudí citrulín užíva. Práve ten totiž hrá pomerne zásadnú úlohu v okysličovanie svale, dokáže roztiahnuť cievy, a teda zvýšiť prietok krvi a prísun živín do pracujúceho svalu.

Pure L-Citrulline

Na našom trhu stále prevláda názor, že je najvhodnejší suplement pre napumpovanie a vyplavenie rastového hormónu Arginín. Tento názor je však veľmi zastaraný a nespočet štúdií jasne potvrdil, že je suplementácia L-citrulín vhodnejšie. Niektoré zdroje uvádzajú, že je Citrulin až dvakrát silnejší, než samotný Arginín. To znamená, že rovnaký účinok dosiahnete pri použití 2,5 gramov Citrulínu v porovnaní s 5 gramami Arginínu. Pri vyššom dávkovaní má navyše Arginín vedľajšie účinky (žalúdočné kŕče, opary…), ktoré Citrulin nemá ani pri mega vysokých dávkach. Navyše je náš produkt vytvorený pomocou fermentácie z rastlinných zdrojov bez syntetických foriem. Z nášho pohľadu je teda užívanie Arginínu úplne zbytočné a odporúčame užívanie L-Citrulínu. Dávkovanie doporučujeme určiť aj podľa vašej predtréningovky.

Odporúčané dávkovanie

 • Užite 1 dávku (5 g) s vodou alebo iným nápojom (instantné BCAA, preworkout) a vypite zhruba 30 minút pred fyzickou aktivitou.
 • Vyššie dávkovanie konzultujte s profesionálnym trénerom.

Nutričné informácie

Účinná látka V dávke (5 g)
L-Citrulin 5000 MG

Zloženie

 • L-Citrulin (fermentovaný z prírodných zdrojov)

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Skladujte v suchu pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
 • Chráňte pred mrazom.
 • Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • Po otvorení spotrebujte do pol roka.
 • Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • nie je vhodné do 18-tich rokov.
 • NIKDY NEPREKRAČUJTE odporúčanej dávky!
 • Pred užívaním sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!
 • Vyrobené v zariadení spracúvajúce mlieko, sóju, vajcia, kôrovce, orechy, arašidy, lepok a výrobky z nich.

Výrobca: Czech Nutrition s.r.o., Spodné 673/8, 62500 Brno

Hmotnosť 0.35 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Czech Virus Pure L-Citrulline 350 g”
Scroll to Top