fbpx

Garantujeme doručenie do 24 hodín pri objednávkach do 12:00!

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-25%

Amix Arginine 120 kapsúl

Arginín je doplnok stravy v kapsliach s vysokým obsahom semiesenciálnej aminokyseliny l-arginín, jej výhody ocenia predovšetkým športovci. Z arginínu sa v organizme syntetizuje oxid dusnatý, ktorý ovplyvňuje prekrvenie organizmu, a môže tak mať vplyv na kvalitnejší prísun živín k pracujúcim svalom.

11.9015.90

Dostupnosť 1 na sklade

Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 12:00 hod

Arginine

 • základná aminokyselina ľudského organizmu. Jeho základnou funkciou je zvýšenie prekrvenia periférií (prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), vyššia produkcia somatotropínu (rastového hormónov STH), zlepšenie funkcie pohlavných orgánov a u mužov zvýšenie spermatogenézy (tvorby spermií).
 • zásadný funkciou arginínu je jeho funkcia prekurzora tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v organizme pôsobí vazodilatačne (znižuje tonus) na hladké svalstvo v stenách ciev – v konečnom dôsledku to znamená, že so cievy rozšíria, zvýši sa prekrvenie čo, umožňuje zásobenie periférií živinami a kyslíkom.
 1. z hľadiska športová výkonnosti a regenerácie
  Vplyv arginínu na športovú výkonnosť a regeneráciu – vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je prekurzorom) dilatuje cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka väčšiemu prietoku krvi so do tkanív dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže. Ak so na daný princíp pozrieme ešte bližšie, tak glukóza spoločne s množstvom kyslíka sú limitom predovšetkým dlhodobé intenzívnej záťaže, teda tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekundy) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívne dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regeneráciu – urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejší odplaveniu metabolitov. Užitie arginínu v potréningové fáze vďaka zvýšenému prekrveniu urýchli regeneráciu, vyplavenie metabolitov a doplnenie zásob glykogénu vo svalových vláknach.
 2. z hľadiska zvýšenia prekrvenia pohlavných orgánov
  Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozširovať cievy podporuje funkciu a všeobecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské spermie je tvorené prevažne arginínom (95%), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenézu).

Svojím účinkom je arginín vhodný pre:

 • nárast svalovej hmoty – zvyšuje produkciu somatotropínu (rastového hormónu – STH)
 • zvýšenie prekrvenia – pomocou oxidu dusnatého (NO)
 • podporu imunitného systému
 • urýchlenie procesu hojenia
 • zvýšenie sily a podporu rastu a zachovanie svalovej hmoty
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • zvýšenie tvorby spermií
 • spokojný sexuálny život
Nutričné ​​hodnoty 1 kapsula
Energetická hodnota 10,2 kJ / 2,4kcal
bielkoviny 0,006 g
sacharidy 0 g
tuky 0 g
L-Arginín báza 0,5 g

Zloženie výrobku Arginine: L-Arginín báza, želatínová kapsula.

Upozornenie:
Určené pre zvláštnu výživu. Nie je určené pre deti. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Hmotnosť 0.1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Amix Arginine 120 kapsúl”
Scroll to Top