fbpx

Garantujeme doručenie do 24 hodín pri objednávkach do 12:00!

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu
-31%

AllNutrition Citrulline 200g

Aminokyselina podieľajúca sa na zvýšenom prekrvení svalov a zlepšení sexuálneho života.

11.6916.99

Vymazať
Darček ku každej objednávke
Čo to bude? Nechaj sa prekvapiť !
Doručenie na ďalší deň
Objednajte kuriérom dnes do 12:00 hod

AllNutrition Citrulline 200g

Citrulín malát je kombináciou podmienečne esenciálnej aminokyseliny L-citrulínu a kyseliny jablčnej. V tele je citrulín transformovaný obličkami na arginín a ornitín, čo má za následok zvýšenú tvorbu oxidu dusnatého (NO) v krvi. Oxid dusnatý v tele napomáha rozširovať cievy, čo vedie k lepšiemu zásobovaniu svalov dôležitými živinami a kyslíkom. Citrulín malát má pozitívny vplyv na erekciu, napomáha k lepšej tvorbe kreatín fosfátu, rastového hormónu a potréningovej regenerácií. Tvorba ornitínu zase napomáha odstraňovaniu toxínov, akým je napríklad amoniak.

Malát (anión kyseliny jablčnej) je kľúčová zlúčenina glukoneogenézy, pretože môže voľne prechádzať mitochondriálnou membránou do mitochondrie – elektrárne buniek. Glukoneogenéza je základný dej recyklácie laktátu a prispieva k udržaniu sacharidovej rezervy. Laktát môže byť recyklovaný v svale priamou pyruvátovou cestou, ako aj s črevách Krebsovým cyklom. Keď sa pyruvát nevráti do cyklu (keď nám napríklad chýba kyslík), o to ochotnejšie vznikne laktát a dostaví sa únava. Dopĺňanie malátu skokovo štartuje aeróbny metabolizmus v Krebsovom cykle a urýchľuje recykláciu laktátu – vracia ho energeticky do hry. Podávanie malátu môže redukovať základné príčiny únavy.

Citrulín je neesenciálna aminokyselina, ktorá plní v tele dve ďalšie funkcie. Je prekurzorom (predchodcom) arginínu, stimuluje uvoľňovanie energie z ATP a posilňuje imunitný systém. Vďaka svojej schopnosti meniť sa na arginín, stimuluje uvoľnovanie oxidu dusnatého NO, ktorý rozširuje cievy, takže do svalov vstupuje viac výživných látok a kyslíka. Týmto pumpovaním kyslíka a živín do svalov sa ďalšou cestou zvýši prísun energie počas cvičenia.

Výhody

  • kombinácia aminokyseliny L-citrulínu a malátu
  • zvyšuje tvorbu energie pri aeróbnom zaťažení
  • zlepšuje vytrvalosť a výkon
  • odstraňuje únavu
  • zlepšuje regeneráciu
  • pomáha pri odstraňovaní toxínov
  • ideálny pre športy s vysokou intenzitou cvičenia

Nutričné hodnoty 

Citrulline 200 g (citrón)
Veľkosť 1 dávky: 3 g
Počet dávok v balení: 66
Nutričné hodnoty 1 dávka (3 g) RVH%*
Citrulín malát 2,7 g **
z toho citrulín 1,5 g **
*RVH – Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Zloženie
Citrulín malát, arómy, sladidlá (acesulfám draselný, sukralóza), protihrudkové činidlá (oxid kremičitý, fosforečnan vápenatý), farbivá (E104, E133).
Alergény
Neobsahuje alergény.
Upozornenie
Výživový doplnok, prášok, s obsahom náhradného sladidla. Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Odporúčané dávkovanie

Rozmiešajte 1 dávku (1 odmerku = 3 g) v 100 až 150 ml vody a užite pred tréningom. Užite maximálne 1 dávku denne.

Hmotnosť 0.1 kg
Príchuť

Citrón, Exotické Ovocie, Jablko, Jahoda – Malina, Pomaranč

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “AllNutrition Citrulline 200g”
Scroll to Top