fbpx

Najlacnejšie doplnky výživy a oblečenie

Menu

Studená alebo teplá voda po tréningu?

Niekedy tomu, čo nasleduje po tréningu nevenujeme dostatočnú pozornosť a výsledky nie sú také, aké očakávame. Dôvodom dokonca môže byť aj nesprávny spôsob sprchovania sa. Áno, znie to šialene. No v tomto článku si povieme, ako vďaka sprche môžeš ušetriť nielen okolie od nepríjemných zápachov, ale aj pomôcť telu s naberaním svalov.

Čo je efektívnejšie? HIIT alebo kardio tréning?

Väčšinou chceme všetko hneď a rýchlo. Či už ide o úspech, výsledky, nabratie svalov alebo schudnutie. Práve keď sa blíži leto, máme potrebu začať na sebe makať a zhodiť zopár kíl navyše. Očakávania, že do dvoch týždňov budeme mať tehličky na bruchu nás častokrát sklamú.

Čo je “rest day” a prečo ho potrebuješ práve ty

Pre dobré výsledky potrebuješ každý deň vstať skoro ráno a rozbiť sa v gyme tak, že na druhý deň nevládzeš chodiť. Aj keď sa ti naozaj nechce a všetko ťa bolí. Musíš sa prekonať, pretože “no pain , no gain”. Fakt alebo mýtus? Čo ak by si jeden deň zaspal a vynechal tréning?

Flexibilita vs mobilita

Povedzme si pravdu. Všetci teraz zúfalo sedíme doma a s hrôzou sledujeme tú rýchlosť času, ktorou sa blíži leto. Rysovačku odkladáme a odkladáme, s malou vierou očakávame, že gym čochvíľa otvoria a my budeme môcť nabehnúť a úplne zabiť každý jeden tréning. No budú na to tvoje svaly pripravené? Zisti viac v našom článku.

Týchto 5 vitamínov a minerálov vaše svalstvo miluje (a potrebuje)

Zima testuje naše telo viac, než si myslíme. Chlad, nízke teploty, veľké teplotné výkyvy, nedostatok slnka – to všetko má vplyv na to, ako naše telo funguje a aká rovnováha látok potrebných pre biochemické procesy sa v ňom ukrýva. Navonok si často nič nevšimnete – to, že ste niečo podcenili, zistíte až z nepríjemných kŕčov počas tréningu či z často sa vracajúcej chrípky alebo nachladenia.

Prestaňte s hromadením stresových hormónov. Držte sa týchto 4 rád a odbúrajte úzkosť počas pandémie

Uplynulé mesiace boli prinajmenšom náročné. Bez ohľadu na to, v akej situácii sa nachádzate, všetci čelíme novým okolnostiam a brutálnej dávke stresu. Úzkosť sa v týchto dňoch snaží vlámať do životov aj tých najväčších optimistov a finty, ktoré nám pomáhali vysporiadať sa so stresom doteraz, nemusia v nových podmienkach fungovať.

5 základných otázok (a odpovedí) k téme gainerov

Rok sa s rokom stretáva a naša práca na vyšportovanom tele je opäť ťažko skúšaná maminou domácou kuchyňou. Môže sa preto zdať nevhodné baviť sa o gaineroch, keď na vianočných a silvestrovských stoloch teraz ponuka domácich gainerov vysoko prevyšuje dopyt.

Keď sa povie “pitný režim”… na tieto veci nesmiete v zime zabudnúť

Keď sa povie “pitný režim”, tým žoviálnejším zavše prebehnú hlavou spomienky na poslednú lyžovačku s partiou. Keď však dáme takéto žarty bokom, zrejme sa väčšina z nás zhodne na tom, že dostatok správnych tekutín je jednou zo základných podmienok pre kontinuálne udržiavanie nielen fyzickej i psychickej pohody.

Scroll to Top